Balti riigid (24-25 July)

Balti riikides me väga palju aega ei veetnud. Üritasime need võimalikult kiiresti läbi sõita. Ilm oli erakordselt palav ja konditsioneerita autos sõitmine ei olnud kõige lõbusam. Seega sõitsime ligikaudu 400 km päevas ning tegime mõned söögi ja ujumise peatused.

Lätis Aronas leidsime ühe esmapilgul supluseks sobia järve. Tegelikkuses oli tegemist võrlemisi mudase järvega, mistõttu välja tulles olime veel mustemad kui sisse minnes.

Esimese öö veetsime Zarasais. Tegemist oli väikese kämpinguga järve ääres looduskaunis kohas. Leedus oli üldse palju kohti väikeste järvede ääres, mis lihtsalt kutsusid ujuma. Paljud olid tulnud kämpima kogu perega, kaasa olid võetud nii lapsed kui lemmikloomad.

Järgmisel päeval sõitsime Vilniusesse ning veetsime tunnikese vana linnas jalutades. Kaija oli Vilniuses varem käinud ning tahtis kindlasti külastada kirikut mille torn on eraldi. Me tegime kirikust palju pilte, nii seest kui väljast, ning siis avastasime, et fotoaparaadi mälukaart oli arvutisse jäänud. Eks vigadest tuleb õppida ning järgmine kord oleme targemad. Järgmisena kõndisime me mööda presidendi paleest ning jõudsime lõpuks Frank Zappa monumendini. Ühed Kanada turistid uurisid samuti monumenti ning rääkisid meile, kes Zappa oli ning miks ta nii kuulus on. Frank Zappa oli Ameerika muusik ja ta ei olnud Leeduga kuidagi seotud. Oma elu jooksul ei olnud ta isegi Leedus käinud. Kuid nõukogude ajal oli Zappa ning tema muusika Leedu noorte iidol.  Kanadalased väitsid, et sama monumendi koopia on Baltimoris ühe raamatukogu ees. Kui me sinna satume siis eks ole näha, kas tegelikult ka on 😊 Kanada turistid olid väga lõbusad ja palusid meiil pildi jaoks heavy metal poose võtta. (saate all olevate piltide pealt hinnata kui hästi meil see välja tuli)

Ja see ongi laias laastus kõik mis me oma läbisõidul balti riikides kogesime.

Hetkel me oleme juba Poolas ja kämpime ühe väikse linna lähedal nimega Grajewo. Esimene asi mida me Poola jõudes märkasime on, et teed on oluliselt paremad kui Balti riikides.

Jaanus läheb ujuma (video)

Unimüts (video)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga