Panama City (28 – 29 detsember)

Olime lennu Panamalt Limasse juba ammu ette broneerinud ja ajaliselt saime valida, kas olla pikemalt Panamas või Costa Ricas – me valisime Costa Rica ja Panamas uudistamiseks jäi seega vaid paar päeva. See oli aga piisav, et täita meie soov käia Panama kanalit vaatamas ja aega jäi ülegi, et vanalinna uudistada.

Panama City on suur metropol, mis tuletas meile paljuski meelde Dubai või isegi New Yorki. Jõudsime kohale varahommikul. Otsustasime, et sellisel kellaajal on turvalisem võtta takso hosteli. Tegelikult ei olnud meil isegi hosteli või ööbimist broneeritud. Oli ainult soovitus ühelt Panama sõbralt, keda Costa Ricas kohtasime. Takso sõit oli küllalt kulukas, aga turvalisus ennekõike. Me ei tahtnud mööda võõrast linna ringi rännata suured seljakotid seljas kogu meie varandusega. Hostelis oli õnneks 24 tundi avatud registratuur ja õnnega pooleks oli neil meile ka tipphooajal ruumi. Otsustasime seekord võtta eraldi toa ning mitte ööbida nö naridega ühistoas. Seda esmalt põhjusel, et eraldi tuba oli vaid 5 dollarit kulukam ja me ei tahtnud kõiki hosteli külalisi üles ajada, kui oleksime käest ööd ühistuppa sisse sadanud.

Esimesel päeval Panamas puhkasime end taas korralikult välja ning seejärel läksime jalutama Cinta Costerale. See on pikk promenaad mööda mere äärt, mida ümbritseb arvukalt parke. Promenaadil ääres oli ka hulganisti nö tänava toidu müüjaid, kes pakkusid värsket mahla, jääjooki või midagi suuremat keha kinnitamiseks. Vaated merele olid imelised. Ühes promenaadil otsas oli näha arvukalt pilvelõhkujaid ja teisele pool promenaadil oli antiikne vanalinn. Sellegipoolest tundus meile, et Panama linnas ei ole just palju kohti, mida avastada va vanalinn ja panama kanal. Enamus Panama ilust on ikkagi väljaspool suurlinna.


Järgmisel päeval jalutasime taas promenaadil ja seekord kuni vanalinnani välja. Nagu igal pool, on ka Panama vanalinnas oma lugu rääkida arvukate kirikute ning ilusa arhitektuuriga. Tundub, et panamalased panustavad palju ka vanalinna taastamisse, sest vanalinnas käis meeletu ehitus. Üritasime seda kõike nautida, vaatamata üle 30 kraadisele kuumusele.


Hiljem samal päeval seadsime sammud panama kanali suunas. Panama kanali külastuskeskus asub linnast väljas Miraflore lüüside juures. Pilet kanali külastamiseks on üsna kulukas, 20 USD-i inimese kohta välismaalastele. Sellegipoolest oli meie hinnangul külastus seda hinda väärt. Lüüse oli võimalik vaadata 4 erinevalt tasandilt. Nägime vähemasti 4 hiiglaslikku laeva sealt läbi liikumas. Lisaks on keskuses ka kanali ajaloost rääkiv muuseum, mis oli väga kaasahaarav ja huvitav. Soovitaksime Mirafloresse sõiduks valida kas kohaliku bussi või Uberi, sest taksojuhid ei tundunud just kõige usaldusväärsemad. Kuna meid juba ühe korra taksoga nööriti, siis liiklesime kohaliku bussiga. Bussisõit on muidugi imeodav.


Meie järgmine lend läks vara hommikul. Seega asusime lennujaama poole liikuma juba eelmisel õhtul. Teel Limasse tegime ka 24 tunnise peatuse Bogotas. Sellest võite lugeda ka juba meie järgmises postituses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.