Kiire vahepeatus Bogotas, Kolumbia (30 Detsember)

Meie lend Limasse oli 24 tunnise vahepeatusteta Bogotas. Mitte mingil juhul ei tahtnud me seda aega veeta uuesti lennujaamas. Olime ju põhimõtteliselt eelneva öö juba veetnud lennujaamas. Seega broneerisime hosteli lennujaama lähedal, et saaksime natukenegi linna avastada. Esmalt lootsime, et jaksame külastada Bogota vanalinna, aga kuna vanalinn oli hostelist 15 km ja 1 tunni bussisõidu kaugusel, siis lõpuks ei jagunud meil selleks lihtsalt jaksu. Seega otsustasime, et avastame hosteli ümberkaudset piirkonda.

See oli meie hosteli puhkeala


Hosteli jõudes magasime end esmalt korralikult välja. Pärast lõunal läksime süüa otsima. Leidsime kohaliku väikse nn restorani, kus olid Kolumbiale kohaselt väga madalad hinnad ja väga maitsev toit. Saime vähem kui 6 euro eest korraliku eine, õlu ning magustoiduks puuvilja salati.


Seejärel jäi meie teele ette kohalik turg. Üllatuseks oli see üks vingemaid, mis seni meie teele on ette jäänud. Puuvilja, juurvilja ja liha valik oli üüratu ning hinnad uskumatult madalad. Otsustasime, et õhtusöögi asemel maitseme hoopis kõiki neid erinevaid eksootilisi puuvilju, mida me polnud varem isegi näinud.


See kõik sai tehtud vähem kui 5 euro eest ja puuvilju sai nii palju, et osa neist jäid veel järgi ka hommikusöögiks. Me ei suutnudki kõigi nende eksootiliste puuviljade nimesid meelde jätta ja kes teab, kas neil eestikeelseid vasteid üldse ongi. Igatahes oli meil laual midagi mandariini ja apelsini sarnast, erinevaid sorte granadille, üks vili oli nö tomati puu vili, mango, põldmarju jne.


Kokkuvõttes olime natuke kurvad, et me ei olnud plaaninud pikemalt Kolumbiasse jääda. Alusetult oli meid kuidagi hirmutatud selle riigi ohtlikusega.. Meile aga jättis Kolumbia väga hea mulje, eriti sõbralikud ja abivalmid olid kohalikud inimesed. Poisid, kes meid hostelis vastu võtsid olid isegi nii abivalmid, et saatsid meid bussi peatusesse, kust sai võtta tasuta bussi lennujaama. See säästis meile takso raha. Tulevikus tahaksime Kolumbiasse kindlasti pikemaks tagasi tulla.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.