Ettevalmistused

24 juulil alustasime oma ümbermaailma reisi. Reisiks eriliselt suuri ettevalmistusi ei teinud, kuid mõtlesime, et võiks olla oluline alustuseks kirja panna, mis on meie reisivarsutuses.

Kõige olulisem kaaslane meie reisi Euroopa osal saab olema meie Volkswagen Passat, mis sai spetsiaalselt selle reisi jaoks ostetud. See auto saab olema meie kodu järgmne kuu aega. Auto valikul oli kõige olulisem see, et see oleks piisavalt suur selles magamiseks.  Lisaks pidi auto mauhutama kõik meie asjad. Kaija õetütar oli pisut üllatunud, et auto saab olla kodu, kuid me loodame, et reisi ajal ja reisi lõpuks me suudame veenda teda, et saab küll.

 

Kuna Euroopas liigume autoga, siis otsustasime natukene rohkem asju kaasa võtta kui vaid seljakottidesse ära mahuks. Meie seljakottides on hetkel peamiselt riideid  ning selle eest peameme me tänama Jaanuse ema, kes töötab kasutatud riiete poes, ja kelle käest me oleme saanud enamuse oma riietest. Meil on riideid igasuguse ilma jaoks – soojadest kampsunitest ja tuulejopedest kuni õhukeste suveriieteni. Mingil hetkel me peame osad riided kuhugi maha jätma ja edasi hakkama saama ainult hädavajalike riietega, sest seljakotiga reisides on meil tarvis ära mahutdada ka kogu meie tehnika, magamiskotid, jalanõud ning söögitarbed.

Järgnevalt loetleme olulisemad asjad mis me kaasa võtame ning mis on ka pildilt näha, alustades paremalt.

 

1.Kaija hallid jooksu- ning matkasaapad. Need on tutikad ja said ostetud spetsiaalselt selle reisi jaoks;

 1. veepudelid ning termospudel, mis on kingitud töökaaslaste poolt;
 2. Kaija valge nokamüts;
 3. oranz rippkiik (hammoc);
 4. sinine veekindel seljakoti kate;
 5. jahutuskotid toidu jaoks;
 6. Kaija hall-punane seljakott millel on linnu kujuline. Seal küljes on helkur, mis samuti oli kingitus töökaaslastelt. Seljakoti küljes ipub ka Kaija ema kingitud talismanist ingel. See on toodud Notredamist. Samuti saime kingituseks rohelise nimesildi, et kotid leiaksid oma tee koju kui see peaks vajalikuks osutuma;
 7. alumiiniumist veepudel;
 8. koti all vasakul on Jaanuse plätud, mis on saadud Kaija isalt ning nende tald on eesti lipu värvides;
 9. teiselpool koti all on Kaija rahavöö mis enne reisi leidis kasutust jooksuvööna telefoni hoidmiseks;
 10. selle all on üks kahest veekindlast kotist, mida saab kasutada ka üleõla kotina. Teine veekindel kott on Kaija seljakotis ja sinna sisse on külmemaks ajaks ära pandud soojad riided;
 11. veekindla koti peal on kaks purki pipragaasi;
 12. nende all on binokkel;
 13. nende kõrval on Kaija plätud;
 14. nende üleval on väike roheline seljakott. Selle me ostsime ka spetsiaalselt reisi jaoks, et kasutada päeva või rannakotina. Kokkupakituna ei võta see prakitiliselt üldse ruumi;
 15. selle üleval on Jaanuse vöökott. See on mõeldud raha, pangakaartide ja mobiiltelefoni ja muude väärtuslike asjade kandmiseks. See on hädavajalik, kui jalas on püksid, kus ei ole taskuid. Lisaks vöökotile on Jaanusel ka kehakott, et väärtuslikud asja veelgi turvalisemalt taskuvaraste eest hoida;
 16. selle kõrval on Jaanuse igapäeva jalatsid ning matkajalatsid;
 17. siis on meil kaasas veel Jaanuse sinine seljakott. Selle küljes ripub talismanist auguga kivi Hiiumaalt, mis on kingitus Jaanuse emalt;
 18. Jaanuse koti kohal on tema nokamüts;
 19. seljakoti külge on seotud Jaanuse sinine rippkiik (hammoc);
 20. siis on meil veel matkanõud, mis on samuti kingitus töökaaslastelt.

 

Seljakottide sees on vajalik kosmeetika, päikesekreemid, esmaabi tarbed, gaasipõleti, laadimisjuhtmed tehnika jaoks, mõned raamatud ja märkmik, kingituseks saadud taskunuga ning Kaija isalt saadud pussnuga, pealambid ning muud erinevat pudi-padi, mida me vajalikuks pidasime.

Lisaks ostsime Eesti lipu värvides tekstiillinti, millest me saame meisterdada väikeseid meeneid lahketele inimestele, keda me oma teel kohtame.

Tegime endalw topelt passid ning ka paberkoopiad oma passidest ning vaksineerimispaberitest. Koopiad dokumentidest saatsime ka omale digitaalselt, et need oleks meile alati kättesaadavad interneti vahendusel. Kaasa võtsime rahvusvahelise juhiloa, auto kindlustuspaberid ja euroopa tervisekindlustuskaardi. Veendusime, et me pangakaardid ei aeguks reisi ajal ning võtsime kaasa mitu pangakaarti juhuks kui mõni ära kaob. Lisaks tegime mõlemad endale ka Transferwise pangakaardi, et hoida kokku valuuta vahetuselt.

Lisaks on meil kaasas rida vajalikke ravimeid, mida infektsionist soovitas. Enne reisi sai muidugi inefktsionisti vastuvõtul käidud ja tehtud ära kõik vajalikud vaktsiinid.

Esimene tagasilöök oli, et auto ei käivitunud. Peale uste lukustamist ja taasavamist käivitus auto probleemideta. Loodame, et edaspidi selliseid tõrkeid ei teki  :=)

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.