Kes me oleme…

Meie, Kaija ja Jaanus, lõime KaseCampers.eu blogi, et kajastada seiklusi meie ümber maailma reisi jooksul. Oma blogiga soovime eelkõige oma perekonda, sõpru ja kõiki teisi huvilisi kursis hoida meie tegemiste ja seiklustega, aga ka kõik teised reisihuvilised on kahtlemata teretulnud meie reisist osa saama. Ehk saab sinustki üks päev maailmarändur ja leiad siit midagi kasuliku enda jaoks.

Lühidalt meist

Kaija on hetkel 29 ning pärit Otepäält ja Jaanus 31 ning Hiiumaa juurtega. Me elame aastaid juba Tallinnas, olles mõlemad sinna jäänud pärast ülikooli õpinguid. Tähistasime äsja oma esimest pulma aastapäeva ning ühtlasi ka kuuendat aastat ühiselt koos kui paar. Enne meie reisi plaane, töötas Kaija riigiametis ning reisis oma töö iseloomu tõttu ka varasemalt juba palju. Jaanus töötas laevandus ettevõttes ning oli enamus aega kontorilaua taha naelutatud. Meil mõlemal oli Eesti mõistes vägagi korralik töö ning karjäär, kuid miskit oli ikkagi puudu ja näris hinge. Meile mõlemale meeldib reisida, kuid koos oli meil võimalik reisida vaid üks või kaks korda aastas.

Olles pärit Hiiumaalt ja merest ümbritsetuna üles kasvanud, oli Jaanuse suur unistus purjetada ümber maailma. Kaija on samuti tahtnud ümber maailma reisida kuna töö asjus reisimine viib enamasti suurlinnadesse ja ei võimalda näha kuidas inimesed maailma eripaigus päriselt elavad.

Pärast pulmi oli meil valik, kas hakata pere looma või enne seda teha midagi, mis meile mõlemale tõeliselt meeldib. Me otsustasime, et see on kõige parem aeg teha teoks meie mõlema unistus reisida ümber maailma – niisiis alustasime raha kogumist selle tarbeks. 2018 juuliks olime enda hinnangul piisavalt raha suutnud kõrvale panna, et unistus teoks teha. See hetk tuli jutule lisaks ka tegelikult hakata reisile minekut planeerima… mis oli alguses üsnagi hirmus, sest ees ootas tundmatus. Olles otsust põhjalikult kaalunud, andsime mõlemad töö juures lahkumiavaldused, müüsime oma 3 aastat vana Toyota ja ostsime selle asemel 21 aastat vana VW Passati, et sellega teele asuda.

Meie eesmärk on näha võimalikult palju ilusaid ja autentseid paiku, maitsta kohalikke toite ning saada tundma kohalikke traditsioone ja inimesi igas riigis, mida me külastame. Läbi selle me soovime õppida ja kogeda uusi asju ja elamusi ning emotsioone mida me saame edasi kanda teistele.

Esimese paari kuuga proovime on 1300 eurose VW Passatiga avastada Euroopat. Kõigepealt sõidame läbi Balti riikide Poola ja sealt edasi Bulgaariasse Musta Mere äärde. Siis suundume Balkani poolsaarele, kus soovime eelkõige külastada Horvaatiat. Lõpuks on plaan jõuda Hispaaniasse ja Portugali ning sealt leida purjekas kes meid üle Atlandi Ookeani viiks.

Kõigeks edasiseks on plaan üsna olematu. Me soovime vähem aega veeta Põhja-Ameerikas ja rohkem avastada Lõuna-Ameerikat. Samas soovime me külastada sugulasi, kolleege ja sõpru Põhja-Ameerikas. Kindlasti soovime minna Uus-Meremaale ja Austraaliasse ning võimalusel tähistada aastavahetust just seal. Edasi liigume me Aasiasse ning kui aega ja raha jätkub siis sooviks ka Aafrikas ära käia.

Nagu just lugesite, siis suuresti on meie plaan, et meil ei ole plaani. Suur plaan on muidugi teha tiir ümber maailma. Aga muus osas planeerime iga järgneva sammu jooksvalt reisi ajal ja ainult kaks kolm etappi ette, selleks et tulla toime ootamatustega ja jätta meie ellu alles natuke spontaansust. Oleme ennast ettevalmistanud selleks piisavalt lugenud ja uurinud kogenenumate käest, et liigne planeerimine võib olla sellisele reisile ainult hukatuseks, sest see sunnib edasi liikuma kohtadest, kus tegelikult on mõnus olla ja paneb peale asjatuid pingeid. Lisaks on keeruline nii pikka reisi viimse detailini planeerida ning teiseks tuleb meil tõenäoliselt tegeleda erinevate ootamatustega, mis paiskaks kogu detailideni planeeritud reisi pahupidi.

Kindlasti ei ole meie eesmärk koguda võimalikult palju riike. Me tahame oma reisi jooksul koguda häid emotsioone ja hetki ning leida uusi sõpru. Kõik riigid, mida me planeerime külastada on kindlasti eesmärgiga seal ka midagi teha. Olgu selleks siis mõni kindel vaatamisväärsus, või mõni mäe tipp ja matkarada, mida me soovime vallutada või elab seal mõni sõber. Tõsi osad riigid on sellised, kust me peame läbi sõitma, et jõuda edasi järgmisesse sihtpunkti. Kuid sellegipoolest proovime ka nendes riikides teha midagi meeldejäävat.

Võimalusel tahaksime proovida teha ka vabatahtlikku tööd. Kuna meie eelarve on piiratud, siis me püüame võimalikult palju kasutada couchsurfingut või magame autos või telgis. Seega ei ole kindlasti tegemist luksusliku puhkuse tuusikuga vaid see on väljakutse ning seiklus, mille jooksul peame loobuma paljust heast, millega igapäevaselt oleme harjunud nagu näiteks pehme voodi, katus peakohal, mõnus oma maitse järgi tehtud kodune toit ning sõprade ja pere toetav kohalolek.

Seda kuidas meie reis tegelikult välja kukub, saate lugeda meie blogist.

J&K